Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ПРЕДИЗВИКА ВОЈНА ПОМЕЃУ НОВАК ЃОКОВИЌ И ЛУКА ЈОВИЌ

Екипата на филмот „Јужни ветар“ реши да организира уште една хуманитарна акција и да му помогне на едно девојче да прооди. Во акцијата без дилема веднаш се вклучил Новак Ѓоковиќ, а брзо прсти замешала и манекенката Софија Милошевиќ, инаку свршеница на фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ.  

Инаку, откако Богдан Богдановиќ ја воодушеви Србија и победи на претходната лицитација за автмобил од истоимениот филм, ова е втора ваква акција во која се продаваат предмети од филмот, а парите одат во хуманитрани цели. Богдановиќ за 10 000 долари ја доби ладата која во филмот ја возеше таткото на Мараш, а кој го глумеше Богдан Диклиќ. 

Почетната цена во акцијата „Слечи му ја јанката на Мараш“ била 300 евра, а Ѓоковиќ дал понуда од 2000 евра. 

„Почнуваме со лицитацијата. Давам 2000 евра за јакната. Подобро ми стои мене отколку на Мараш“, напишал Ѓоковиќ. 

На ова брзо одреагирала Софија и му порачала: „Или на Лука?!“

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...