Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

По грешка пратил незгодна порака кај “идната девојка” (фото)

Многумина  се нашле во непријатна ситуација со мобилниот телефон кога некоја порака стигнала таму каде што не треба.

Или сте ја испратиле пораката на погрешна адреса, или ви е доставена по грешка.

Керстен Ховис доживеала многу повеќе од непријатно искуство

Покрај тоа што добила порака која не била наменета за неа, содржината на пораката била поврзана и со неа.

Поточно, момчето со кое требало да оди на состанок по грешка и испратило порака која, очигледно, била наменета за еден од неговите пријатели.

Тој требало да ја земе со автомобил и најпрво и испратил порака со прашање дали е на вистинското место, а кога Керстен одговорила потврдно, следната порака била: „Таа е подебела отколку што мислев, но се чини дека нејзините имаат пари!“

Иако имала целосно право да биде лута, бесна, разочарана и, се разбира, навредена, Керстен само кратко одговорила: „Ќе се молам за тебе, пријателе“.

Таа ја објави целата преписка на Тик-Ток, со објаснување дека младиот човек сакал да испрати порака до парот што требало да го сретнат, но набрзина, тој и ја испратил пораката по грешка. Сепак после тоа тие никогаш повеќе не се виделе.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...