Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Марија Шерифовиќ искрено ПРОЗБОРЕ ЗА ЉУБОВТА

Марија Шерифовиќ во интервју за „Стори“ зборувала за љубовта и емотивните врски. На прашањето дали е лесно да се биде нејзина емотивна партнерка, пејачката открила како стојат работите.

– И во емотивниот однос настојувам работите да ги поставам на јасно место. Сакам кога фунционираат по одредени принципи, со кои, што е мошне ретко и тешко, се согласуваат двајцата партнери. И покрај се, верувам дека на таа личност најдобрата работа во животот би и било да биде моја девојка“, рекла Марија и додала дека довербата е клуч на се, а таа лесно се губи. 

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Согласно Предлог-законот за попис, операцијата треба да се изврши од 1 до 21 април, а наградата за најлоша глума ќе се доделува на 24...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...