Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак. Ве очекуваат проблеми во областа на комуникацијата. Некои договори ќе бидат откажани, а некои нема да завршат во ваша корист. Вие сте прилично загрижени за работата.

ЉУБОВ: Брачен другар е личност на која целосно се потпирате. Својата љубов ја докажува со конкретна помош. Не само што ве поддржува емоционално, туку и материјално.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето не е добро ниту физички ниту психолошки. Во првиот случај, вашиот имунитет е многу слаб, а во вториот случај сте лошо расположени и склони кон депресија.

БИК

РАБОТА: Многу сте задоволни од ситуацијата на работа. Вашите деловни планови се детални, а нивната реализација се одвива според планот. Имате јасна цел што сакате да ја постигнете и успевате во тоа.

ЉУБОВ: Врската со емотивен партнер е тотално незадоволителна. Проблемите се присутни во сферата на комуникација. Имате впечаток дека немате што повеќе да му кажете, како што тој ве прави со вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба е стабилна. Имате најодговорен став кон здравјето и правите сè што е во ваша моќ да го одржувате. Напорите даваат одлични резултати.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот се развива точно како што сакате. Вие сте многу рационални, енергични, незапирливи. Вашата посветеност и резултати се забележуваат, а претпоставениот ве фали.

ЉУБОВ: Емотивната врска се развива нормално. Партнерот има некои свои проблеми кои не се поврзани со врската и не влијаат на тоа. Се посветувате максимално едни на други.

ЗДРАВЈЕ: Урогениталниот систем е чувствителен, како и бубрезите. Во случај да сте заинтересирани да имате потомство, а сте машки, потребно е да одите на преглед и да проверите дали сè е во ред.

РАК

РАБОТА: Тотално сте демотивирани од ситуацијата на работа. Веќе не ви паѓа на памет да се обидете да ја започнете оваа област, бидејќи сте сигурни дека нема да има резултати.

ЉУБОВ: Доста сте загрижени за односот со сопружникот. Имате впечаток дека е заинтересиран за развод, но дека не треба да бидеме први што ќе го споменеме тоа, но тој ја чека вашата иницијатива.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте прилично чувствителни без да се грижите за вашето здравје. Коските се прилично чувствителни, па можна е болка и проблеми со ревматизам. Покрај тоа, вие сте склони кон повреди и фрактури.

ЛАВ

РАБОТА: Вие сте прилично деморализирани. Има многу проблеми на работа. И покрај тоа што сте упорни и вложувате максимум од својата енергија во работата, не успевате да ги надминете проблемите.

ЉУБОВ: Расположението на брачниот другар е прилично лошо и нема потреба од комуникација. Мислите дека ова е фаза од минлив тип и дека наскоро ќе се врати во нормала.

ЗДРАВЈЕ: Респираторните органи се прилично чувствителни. Проблемите што се јавуваат во овој период имаат потенцијал да траат подолго време. Треба да го зајакнете имунитетот што е можно поскоро.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чека прилив на финансии што го подобрува вашето расположение. Што се однесува до соработката со странски партнери, таа се развива одлично и вие сте целосно задоволни од тоа.

ЉУБОВ: Врската со брачен другар не е најдобра. Додека некогаш добрата комуникација беше она што ве привлекуваше кон него, сега веќе нема комуникација од која сте разочарани.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е прилично лош, и покрај тоа, вие сте склони кон хронични проблеми. Може да има проблеми со притисокот во смисла дека може да варира и да се чувствувате лошо поради тоа.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Постои обврска во оптимална сума: доволно за да можете добро да заработите и да ги исполните обврските, но не до степен до кој сте под стрес.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Брачниот другар има проблеми на работа за кои е загрижен. Се обидувате да го опуштите, да внесете самодоверба и да се расположите.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Вашето тело е силно, и вие дополнително се грижите за тоа. Имате тенденција да користите различни билки за да спречите болести.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Фрустрирани сте од деловната состојба. Има неповолен период полн со тешкотии кои не можете да ги надминете. Почнувате да се сомневате во вашите способности.

ЉУБОВ: Постои личност која постојано ве мисли. Проблемот е во тоа што сè уште немате комуникација со тоа и стрпливо чекате вистински момент да ја започнете.

ЗДРАВЈЕ: Неопходно е конечно да започнете да се грижите за вашето здравје. Главата е исклучително чувствителна, па може да има проблеми со синусите, главоболки, треска, итн.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте максимално фокусирани на деловните обврски. Вашите идеи се прагматични, утилитарни и што и да ви падне на ум, тоа го реализирате за многу краток временски период.

ЉУБОВ: Врската со партнерот се развива одлично. Она што навистина ви се допаѓа е емоционалната стабилност на другата страна. Имате чувство дека можете да направите врска со неа на долг рок.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Проблемот е во тоа што имунитетот е ослабен. Најдобро е итно да започнете со подигнување на имунитетот, бидејќи има можни проблеми со органите за дишење.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте прилично нервозни поради деловната и финансиската состојба. Има сè помалку деловни обврски, што директно влијае на ограничувањето на финансиската моќ. Вие сте загрижени за иднината.

ЉУБОВ: Вие сте во брак заради формата. Емоциите веќе ги нема. Сè уште не сте подготвени отворено да разговарате со вашиот партнер за развод. Свесни сте дека таа сака брак да преживее.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е прилично слаб и имате прилично неодговорен однос кон сопственото здравје. Респираторните органи се чувствителни. Најдобро е да се преземат превентивни мерки.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Размислувате за некои деловни идеи од минатото. Доаѓате до идеја да ги измените малку, да ги ажурирате и да проверите дали можат да дадат соодветни резултати.

ЉУБОВ: Нема нови случувања во емоционалната сфера. Вие сте доста негативни и се плашите дека нема да можете да најдете партнер, а во исто време нема да се дружите или да излегувате.

ЗДРАВЈЕ: Расположението ви опаѓа. Во психолошка смисла, се откажавте, размислувате негативно. Кога станува збор за физичкото здравје, вие сте склони кон хронични проблеми.

РИБА

РАБОТА: Вие сте доста заинтересирани за соработка со странски партнери. Ја насочувате целата своја енергија во таа насока. Имате одлична комуникација и сте оптимисти за соработката.

ЉУБОВ: Бракот е во сериозна криза. Не сте задоволни од вашата врска со сопружникот. Тој е далечен, незаинтересиран за комуникација, не обрнува внимание на вас.

ЗДРАВЈЕ: Вие максимално внимавате на вашето здравје. Користете додатоци за зајакнување на имунитетот, имате доволно одмор и важно е да имате позитивен став.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...