Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Гоца Тржан објави емотивна порака за своите родители.. (фото)

Пејачката Гоца Тржан сподели фотографија на Инстаграм од детството, па порача колку е благодарна на нејините родители за се што и помогнале..

Таа пронајде фотографија на која се бакнува со мајката Роса, а притоа напиша емотивна порака.

„Кога ќе пронајдам ваква слика од детството, помислив на тоа колку сме несвесни за жртвата и љубовта на своите родители, колку пати ги гриземе за срце во тинејџерските години. Но, не можам и затоа се трудам да бидам благодарна на тоа што и понатаму имам живи родители“, порача пејачката.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Согласно Предлог-законот за попис, операцијата треба да се изврши од 1 до 21 април, а наградата за најлоша глума ќе се доделува на 24...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...