Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕКОГАШ И СЕГА: Еве како изгледаат денес НАЈУБАВИТЕ ЈУГОСЛОВЕНКИ (фото)

Времето кога требаше да се оди во киоск за нечија фотографија имаше огромен шарм. Убавиците од поранешна Југославија се уште се незаборавни за многумина, а носталгичните луѓе ќе кажат дека било блажено време на убавина, кога немало силикони, хијалуронска киселина и филтри на Инстаграм.

Поранешни југословенски мисици, спортисти, пејачи и актерки беа апсолутни божици на убавината, а списанијата во кои беа објавени нивните фотографии продадоа милиони примероци.

Три децении по распадот на Југославија, некои од нив се исто толку заводливи како порано.

Ана Сасо денес има 57 години и изгледа одлично. Незаборавната Мис на Југославија сепак привлекува внимание каде и да се појави, а нејзините фанови на Инстаграм ја почестуваат со комплименти.

Цеца Китиќ наполни 60 години. Најубавата спортистка од поранешна Југославија мина низ тешки финансиски периоди во последниве години, а учествувала и во реални програми заради заработка.

Лидија Вукичевиќ заведува со 58 фотографии во костим за капење. Вики од Подобар живот сè уште не ја смени шминката и фризурата, а во костим за капење изгледа исто како кога го заведе докторот Иво Лукчиќ на базен.

Мажите сè уште се тресат пред Тања Бошковиќ. Актерката сè уште работи активно и снима филмови. Не сака да зборува за себе дека била секс симбол

Оливера Катарина, веројатно најубавата актерка и пејачка од поранешната држава, денес има 80 години.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...