Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Маја Оџаклиевска емотивно се отвори пред јавноста: “За да и помогнам на мајка ми почнав да работам на 13 години..”

Маја Оџаклиевска престана да настапува, па во медиумите ја има многу ретко. Ретко и зборува за себе, па затоа овие детали од нејзиното минато, веројатно, и никој не ги знае. Во една прилика рекла дека не размислува за љубов, но и дека била во брак дури 12 пати. 

– Имав 12 таканаречени брака. Кога ќе дојде оној момент кога ќе почне додебањето или однесување кое не ми се допаѓа, ги ставам работите во ќеси за ѓубре и велам: ’Работите ти се пред врата.’ Чао, довидување и нов брак. Мајка ми велеше: ’Еден пошол, друг дошол.’, ја раскажала во една прилика својата животна приказна Маја. 

Оџаклиевска е родена во 1954 година во Скопје, а кога имала девет години со мајка и и брат и заминала во Шведска.

За да и помогнам на мајка ми, веќе на 13 години почнав да работа. Бев бебиситерка. Веќе на 14 работев во фабрика за конзерви. Работев – пеејќи, раскажала Маја и открила дека средно училиште завршила во Скопје бидејќи мајка и сметала дека образовниот систем во Скопје е многу построг и помалку толерантен. Но и покрај тоа средното училиште не го завршила, а, како што рекла, не и било жал бидејќи и се отвориле вратите на музичката сцена.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...