Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СТРАШНО: Оваа снимка ја потресе Македонија – Двајца мажи се закануваат во автобус: “Ќе ти ја исечам главата…”

Очигледно некои луѓе си земаат премногу за сила дека можат да прават што сакаат и да бидат над законот, а такво нешто може да се забележи и на снимката, која беше објавена на Твитер.

На социјалната мрежа се најде една снимка од инцидент во автобус на Јсп. Двајца мажи се однесуваат непристојно во автобусот и одбиваат да стават маски, иако останатите луѓе ги замолија да го направат тоа.

„Ај да ги направиме познати МОРОНИВЕ! Жена во години им вели да стават маска, тие ја тепаат! Се закануваат на пола автобус дека ќе му сечат глава и дека ќе ги ставаат во киселина! На крај ја напаѓаат девојката која снима!“, пишува на Твитер.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...