Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Тетовка украла 2600 евра од фирмата во која работела – МИСЛЕЛА ДЕКА НЕМА ДА ПРИМЕТАТ

Вработените во компаниите се почесто се одлучуваат да ги ограбат своите газди, но ретко се случува крадецот да земе голема сума и да мисли дека нема да забележат.

Така помислила и оваа тетовка која украла дури 2.600 евра од фирмата во која работела, соопштија од полицијата.

Тетовската полиција соопшти дека денеска била приведена 26 годишна жена како осомничена дека од фирмата во која работела украла пари од касата.

– Околу 11 часот и 30 минути, на улица „ЈНА“ во Тетово, лишена од слобода е 26-годишната тетовка Д.Ј.,поради основи на сомнение дека претходно извршила кражба во фирмата во која работела, при што  од касата одзела парични средства во вкупен износ од 2.600 евра.Таа е задржана во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот и ќе и биде изготвен соодветен поднесок, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Кражбата во продажниот салон на фирмата го пријавила одговорната на фирмата

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Како да не било доволно што извршил прељуба, овој Британец се најде во голема неволја затоа што имал врска со мајката на неговата девојка!...