Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Овие луѓе трошат повеќе од што имаат

Некои секогаш успеваат да стават пари настрана, додека други буквално ги трошат сите. Колку и да им дадете, тие веднаш ќе најдат кај да ги потрошат. Астролозите тврдат дека ѕвездите влијаат и на нашите заштеди или екстраваганција.

Ви откриваме кои хороскопски знаци трошат премногу пари:

Овен – Импулсивно троши пари

Темпераментните Овни се во состојба да потрошат огромна сума пари на работи што ги сакаат дури и ако не можат да си дозволат такви трошоци. Поради нивната импулсивност, тие трошат прво, а потоа размислуваат.

Сепак, тие никогаш не жалат за своите луди трошоци. Дури и кога имаат планови за купувањет тие сепак не се држат до нив и претпочитаат да потрошат надвор од реалните можности.

Лав – Најлош меѓу најлошите

Лавовите сакаат луксуз трошат пари дури и ако заработката им е под просекот. Лавовите, на пример, сакаат да користат кредитни картички за да ја одржат илузијата за луксузен живот.

Вага – Трошењето е нивен порок

Трошењето пари е голем проблем за Вагите, бидејќи тие честопати ја губат главата и трошат повеќе отколку што можат да си дозволат.

Тие се буквално опседнати со скапоцени работи – од автомобили до мебел, садови, накит и облека. Тие не се лишуваат од ништо, дури и ако тоа значи дека ќе мора да штедат неколку месеци, а можеби дури и една година. Во исто време, тие често трошат пари што ги немаат – позајмуваат или наоѓаат можности за дополнителна работа.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...