Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

За три дена 1436 санкции, 237 за брзо возење

На 05, 06 и 07.01.2021 од страна на организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот при МВР на територијата на целата држава санкционирани се вкупно 1436 возачи кои не ги почитувале сообраќајните правила и прописи. 237 санкции се изречени за возење со поголема брзина од дозволената, 87 за возење нерегистрирано возило, 192 санкции за управување возило без положен возачки испит,

50 за управување на возило под дејство на алкохол, 178 за непрописно престигнување…

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Како да не било доволно што извршил прељуба, овој Британец се најде во голема неволја затоа што имал врска со мајката на неговата девојка!...