Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Работната ситуација лошо влијае на вас во психолошка смисла. Загрижени сте поради недостаток на резултати.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и емотивно исполнителен.

Здравје: Чувајте се од ладно, бубрезите и синусите се чувствителни.

БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате многу обврски, а профитот ви е најдобра мотивација.

Љубов: Ве очекува разговор со партнерот. Саканата личност премногу е загрижена поради финансиите, но вие го смирувате.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку работата има врска со странство или фармација, одлично се развива.

Љубов: Емоциите ви проработиле и неопходна ви е интензивна врска. Саканата личност дава предност на проблемите кои сака да ги реши.

Здравје: Можни се проблеми со дишните органи.

РАК

Работа: Ве загрижува ситуацијата. Работата е во фаза на стагнација, а вашите напори тоа да се промени, носи резултати.

Љубов: Лошата работна ситуација влијае и на вашата врска, и не успевате да се опуштите.

Здравје: Реума ве мачи.

ЛАВ

Работа: Пред вас е работен состанок на кој минувате катастрофално. Од вашите очекувања нема ништо, и ова фиаско и емотивно и професионално ве погодува.

Љубов: Не ви е до средба со партнерот.

Здравје: Не сте расположени.

ДЕВИЦА

Работа: Фрустрирани сте со ситуацијата на работа. Колку и труд да сте вложиле, во ова поле нема никакво поместување.

Љубов: Работата директно влијание на врската во смисла дека го одложувате состанокот со партнерот.

Здравје: Не сте расположени.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна и вие сте задоволни. Со надредената личност разговарата на тема нови планови.

Љубов: Односот со партнерот е полн со љубов и страст. На партнерот му помагате да ги реши своите проблеми.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Работата е во фаза на стагнација и вашите напори не носати никакви резултати.

Љубов: Заинтересирани сте за личност која живее во друга држава. Вам далечината не ви е проблем.

Здарвје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Сконцентрирани сте на старите проблеми кои конечно успевате да ги надминете. Задоволни сте поради тоа.

Љубов: Ве очекува ново познанство во текот на кој оставате позитивно искуство на другата страна.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Новите работни планови не даваат резултати, и се чувствувате фрустрирано.

Љубов: Пред вас е ново познанство, и личноста толку ви се допаѓа што планирате повторно да ја видите.

Здравје: Хронични проблеми и слаб имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате работни непријатели кои започнуваат офанзива против вас. Тоа не ве загрижува, но страшно ве нервира.

Љубов: Немате желба да се видите со партнерот, и одбивате средба. Партнерот размислува да ја раскине врската.

Здравје: Притисокот е нестабилен.

РИБИ

Работа: Вредни сте, енергични и точно знаете што сакате да постигнете. Интуицијата е нагласена и ви кажува дека ќе бидете успешни.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Имате впечаток дека партнерот не е заинтересиран.

Здравје: Стабилно здравје.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Како да не било доволно што извршил прељуба, овој Британец се најде во голема неволја затоа што имал врска со мајката на неговата девојка!...