Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВИСТИНСКА СЕ*С БОМБА – ОВА Е БИВШАТА НА НОВАК ЃОКОВИЌ (фото)

Девојката со која бил Новак Ѓоковиќ пред да се сретне и ожени со сегашната сопруга Јелена е вистинска секс бомба, сосема спротивна на сопругата Јелена која сака да води нормален и повлечен живот осполнет со грижа за децата и секојдневни задоволства.

Наскоро по раскинувањето со поранешната девојка Лидија Поповиќ, Новак Ѓоковиќ започна љубовна врска со Јелена Ристиќ, со која долгогодишната врска ја круниса со брак.

Новак се ожени со Јелена во 2014 година, со која има две деца, синот Стефан и ќерката Тара.

Сепак, малкумина знаат дека, пред да ја запознае Јелена, првиот рекет во светот беше во љубовна врска со Лидија Поповиќ, денес светски познатата диџејка Лејди Ли, биде заедно два месеци.

Оваа љубов не траеше долго, пред се поради обврските на Новак, кои потоа драстично се зголемија поради ненадејниот подем во неговата тениска кариера. Врската се обидоа да ја одржат на далечина, на релација Нови Сад – Белград, но кога сфатија дека не оди како што треба, решија да ја прекинат љубовта. 

Сепак, Лидија Поповиќ сè уште е дел од јавната сцена. Таа е добро познат диџеј, настапува под името Лејди Ли и има над 100.000 следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Пред две години, Лејди Ли имаше повеќе од 80 настапи во странство, претежно во Азија, а наводно од еден настап заработила и до 30 000 евра.

Лидија Поповиќ ја нарекуваат и „Српска Џеј Ло“, а во едно од интервјуата откри каква и била врската со Ѓоковиќ.

– Ноле секогаш беше внимателен и насмеан за време на нашата врска, но тоа беше кога тој немаше обврски како што има денес. Сега носи голем товар на грбот како познат човек во светот на спортот. Секако, Ноле не е папучар … Новак е дружељубиво и џентлменско момче, барем јас така се сеќавам на него – рече Лидија.

Погледнете како изгледа Лејди Ли денес на следните неколку фотографии

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Ана Кораќ е позната по тоа што сака да се појавува во жешки изданија на социјалните мрежжи. Поранешната учесничка во реалити шоуто Задруга се...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...