Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КРАДЦИ РАБОТАТ И ЗА ПРАЗНИЦИТЕ – УАПСЕНИ ДВАЈЦА ВО СКОПЈЕ

Празниците и годишните одмори се периодите кога најмногу работат крадците низ Македонија. Таквата ситуација решиле да ја искористат двајца 28 годишници во Скопје, но за нивна несреќа, а за среќа на оштетените, полицијата успеала да ги фати.

МВР соопшти дека приведени се двајца крадци кои краделе во куќа за Бадник во Скопје.

– Полициски службеници од СВР Скопје на 06.01.2021 ги приведоа А.К. (28) и М.К. (28) од Скопје кои истиот ден во 17.50 часот извршиле тешка кражба во куќа на бул Партизански одреди. Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и сторителите се приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена содветна пријава, потенцираат од МВР

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...