5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА

Не престанува да се тресе тлото во средишниот дел на Хрватска, кај Петриња.

Нешто по 18 часот, нов земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди истото подрачје, кое пред една недела го погоди силен земјотрес со магнитуда од 6,3 степени, при што загинаа 7 лица.

Потресот траел десетина секунди, а некои информации велат дека бил со 5,5 степени.

Земјотресот бил почувствуван и во Словенија и во БИХ.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img