Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА

Не престанува да се тресе тлото во средишниот дел на Хрватска, кај Петриња.

Нешто по 18 часот, нов земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди истото подрачје, кое пред една недела го погоди силен земјотрес со магнитуда од 6,3 степени, при што загинаа 7 лица.

Потресот траел десетина секунди, а некои информации велат дека бил со 5,5 степени.

Земјотресот бил почувствуван и во Словенија и во БИХ.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...