Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Фокусирани сте на смислување на нови работни планови. Ве очекува состанок со поранешниот партнер. Другата страна посакува продолжување на врската, но вие делувате целосно незаинтересирано. Проблеми со грлото.

БИК

Задоволни сте како се одвива соработката со странските соработници. Во план вие е да ја проширите постоечката соработка. Пасивни сте на ова поле. Засега нема никакви поместувања. Алергиска реакција на некоја храна.

БЛИЗНАЦИ

Разочарани сте од резултатите од работата. Сте очекувале многу подобри резултати, но задоволни сте од приливот на финаисии. Ве очекува ново познанство со крајно енергична и чудна личност. Проблеми со синусите.

РАК

Изненадувачки проблеми го забавуваат процесот на работа. Не успевате да ги надминете.Имате впечаток дека брачниот партнер е ладен и незаинтересиран. Се плашите да не спомене разделба. Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Од рано утро ве очекуваат работни проблеми. Ќе бидете одлучни во решавање на истите, но нема да успеете да најдете решение. Емотивно сте незадоволни. Имате впечаток дека другата страна не и е до врска. Имунитетот ви е слаб.

ДЕВИЦА

Не сте претерано заинтересирани за работните обврски. На сила се терате себе нешто да се одработите. Осамени сте и имате потреба за стабилна врска. Ве плаши што не успевате да запознаете некоја интересна личност. Коските се чувствителни.

ВАГА

Сметате дека имате одлични идеи, но надредената личност не го дели вашето мислење. Разочарани се поради тоа. Се повеќе размислувате за добивање на деца. Партнерот не е подгтовен на таков чекор. Несоница.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат работни проблеми за кои не наоѓате решение. Повторно сте фрустрирани со ситуацијата на работа. Емотивниот интерес е од таен тип. И натаму не приоѓате на симпатијата. Стомакот е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

Немате реален поглед на обврските. Од таа причина некои ваши планови нема да може да се реализираат. Загрижени сте поради финансиите. Партнерот ја разбира вашата потреба за финансиска сигурност. Внимавајте на внесот на храна и пијалоци.

ЈАРЕЦ

Постигнувате успех во судски процес. Одлично сте подготвени, и со документирани факти ги подигнувате шансите пресудата да биде во ваша корист. Задоволни сте од емотивната сфера. Ви поминува дека личноста има проблеми. Грлото е чувствително.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата ви е силна страна. Во случај на состанок и договор, ги постигнувате целите и потпишувате договор кој ви одговара. Ве очекува познанство преку работа. Другата страна ви се допаѓа на прв поглед. Синусите се чувствителни.

РИБИ

Имате одоговорен однос кон обврските. Имате јасни планови, енергични сте и со сигурни чекори одите кон целта. Пред вас е ново познаснтво. Имате чувство дека другата личност е вистинската за вас. Стабилно здравје.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...