Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР ВО КИЕВ: ДЕВОЈКА ЗАРАЗИ 14 МОМЦИ НА МАСОВНА ЗАБАВА

Новогодишна забава со околу 90 млади беше организирана во Печерск, предградие на Киев, на 26 декември.

На неа, 22-годишната Марина Воренко успеа да зарази дури 14 момци само со бакнување и „мазење“ со секој од нив.

Порталите пишуваат дека на забавата не биле применети никакви мерки за заштита и дека имало толку многу алкохол што половина од гостите завршиле на токсикологија во околните болници.

Што се однесува до Марина, се потенцира дека таа не била пијана. Згора на тоа, се покажа дека таа дошла на забавата знаејќи дека е заразена!

  • Девојката ги добила резултатите од тестот пред забавата и знаела дека е позитивна. Дошла свесно на забавата и се чини дека имала намера да зарази што е можно повеќе момци. Затоа флертувала со што повеќе од нив и ги бакнувала и преку бакнежите се заразиле. Еден од момците има силни симптоми и е примен во болница, пишува порталот.

Како што беше откриено понатаму, Марина изгубила братучед кој починал од коронавирус пред 4 месеци за кога била премногу врзана.

Според неофицијални информации, бидејќи девојката било донесено на распит, било утврдено дека таа свесно заразила што е можно повеќе луѓе од некаков вид одмазда за трагедијата што и се случила приватно.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...