Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Пет неверојатни СЕ*С РЕКОРДИ

Сексот е област на вечен интерес на луѓето, неисцрпна тема и област за рушење на рекорди, така што сè во врска со сексот често се истражува.

Научниците во Калифорнија открија кои се официјално најголемите оргии во светот, и колкав е рекордот по бројот на оргазми. Некои од овие записи се невообичаени, додека други ги тестираат сите граници.

Најголемиот пенис измерен со 34,2 сантиметри е Американецот Џон Фалкон, додека Ана Свон од Шкотска може да се пофали со вагина од 48 сантиметри.

Научниците од Центарот за брачни и сексуални студии во Калифорнија измерија најголем број оргазми за еден час. Рекордер беше жена со 134 од нив (со нов оргазам приближно на секои 44 секунди). За мажите, резултатот беше многу поскромен, што го држеше човек со 16 оргазми за еден час.

Најголемиот музеј на пенисот во светот, оној во Рејкјавик, Исланд, беше отворен во 1997 година. Денес содржи и изложува над 300 примероци од пенисот. Исто така, аплицираат се поголем број мажи кои би сакале да го дадат својот пенис по смртта.

Мажите често се фалат со својата вештина во откопчувањето на градниците, а сегашниот рекорд го држи Томас Вогел, кој им откопча дури 56 во минута, а интересен е фактот што тој користеше само една рака.

Најголемите оргии на светот се случија во голем магацин во Јапонија, каде што истовремено се дружеа дури 250 парови. Сето тоа го снимаше филмска екипа. Сите 500 аматери биле тестирани за сексуално преносливи болести.

Најсилната вагина на светот и официјално и припаѓа на руската гимнастичарка Татјана Кожевникова, која со гениталиите може да крене дури 14 килограми. Тој вели дека тоа е резултат на секојдневно вежбање на вагиналните мускули пет минути за 20 години.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...