Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Не успевате да се исклучите кога е работата во прашање. Од време на време помислувате на некоја нова работна идеја. Презадоволни сте од врската. Саканата личност нема ист однос кон вашата врска. Уморни сте. Уживате во одморот.

БИК

Не само што размислувате за работата, туку правите нови планови. Полни сте со енергија и верувате дека ќе успеат. Задоволни сте од односот со партнерот. Неговите емоции се стабилни, и тоа ви годи. Проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

Ова е ден за опуштање. За работа не размислувате.Комуникативни сте, шармантни и уживате во необврзувачки флерт. Свесни сте дека ниту едно од вас двајцата нема некои големи планови или очекувања. Можна е реума.

РАК

Работата не ви е во мислие. Ова е време кога се посветувате на саканите, односно на семејството.Ако сте во врска, сонувате за брак, но чекате партнерот да ја спомене таа тема. Потребно е да го засилите имунитетот.

ЛАВ

Уживате во одморот и во опуштената атмосфера. Порано во целост сте посветени на работата, а сега се посветувате на одмор. Односот со брачниот партнер е добар.

ДЕВИЦА

Кочено и вие одморате. Работата не ве интересира. Уживате во својот дом и во фамилијатна и опуштена атмосфера. Односот со брачниот партнер е задоволителен. Уживате во љубовта и во вниманието на партнерот. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Во новата година влегувате во нови планови кои се целосно нереални. Имате големи очекувања и несоодветни планови. Односот со саканата личност е идеален. Уживате во размената на љубов и нежност. Проблеми со грлото.

ШКОРПИЈА

Одморате од обврските, трките и стресот. Времето го минувате дома и во опуштена атмосфера со саканата личност. Односот со саканата личност е полн со љубов и страст и максимално уживате. Проблеми со бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте незапирливи. Дури и на денешен ден ве интересира работата и некое време посветувате на обврските. Односот со саканата личност е стабилен, и таа има разбирање за вашите обврски. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работата дефинитивно не ве интересира. Ова е време кога во целост се посветувате на семејството. Односот со партнерот ви е одличен. Ви пружа се што ви е потребно и чувствувате дека сте сакани. Можни болки во коските.

ВОДОЛИЈА

Полни сте со позитивна енергија и фокусирани на работна комуникација. Договарате состаноци. Односот со саканата личност е задоволителен. Сакате да го минувате времето заедно, без други луѓе. Солидно здравје.

РИБИ

Работата ви е важна. Не само да одржувате комуникација со соработниците, туку правите и нови планови. Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Ви годи неговата љубов и поддршка. Стабилно здравје.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...