Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ТОП 10 ПРАЗНИЧНИ ФИЛМОВИ

За разлика од Божиќ и Ноќта на вештерките, Нова година не е толку позната по култните филмови. Сепак, тоа не значи дека тие воопшто не постојат.

Празниците се суштински дел од многу филмови, кои се одлични за опуштање за време или после новогодишната ноќ.

Новогодишните забави се забавни, но може да станат здодевни по некое време, па ако тоа е случај со вас, вистинско време е да ставите еден или повеќе филмови од оваа листа во вашата филмска програма.

1. Дневникот на Бриџит Џоунс

2. Кога Хари ја сретна Сали

3. Како Гринч го украде Божиќ

4. Всушност љубов

5. Сам дома

6. Хари Потер (сите делови)

7. Сексот и градот

8. Божиќ кај Куперови

9. Кучето што го спаси Божиќ

10. Мама Миа!

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...