Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХОРОР СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ХРВАТСКА – ЛУЃЕ БЕГААТ НА СИТЕ СТРАНИ (видео)

Снимен е моментот на силниот земјотрес во Петриња, кога луѓето буквално не можат да се задржат на земја. Додека надлежните даваа изјава за медиумите и имаше пренос во живо, земјата почна силно да се тресе. Луѓето буквално се „клатеа“ и се обидуваа да не паднат.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...