Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

РАСТА ОСТАНУВА ЗАД РЕШЕТКИ И ЗА НОВА ГОДИНА !

Раперот Стефан Ѓуриќ – Раста останува во притвор до 27 јануари. Апелациониот суд во Белград на Раста му го продолжил притворот за уште еден месец, кај кого во почетокот на октомври беше најден сканк и кокаин.

Притворот на Раста и неговиот пријател, извесен Б.Л., им е продолжен заради постоење околности кои укажуваат дека за кусо време би можеле да го продолжат кривичното дело. Според оваа одлука притворот може да трае до 27 јануари, по што ќе се донесе одлука дали и понатаму постојат причини за понатамошно задржување во притвор. Против Раста и Б.Л. обвинителството во Белград води истрага заради сомнеж дека извршиле кривично дело – недозволено производство и ставање во промет на опојни дроги за кои им се заканува казна од 3 до 12 години затвор. Истрагата е во завршна фаза и се очекува одлука за обвинението

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...