Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Заинтересирани сте за воспоставување соработка со странците. Чекате нивен одговор за вашиот предлог. Врската се развива на задоволувачки начин. Јасно ви е дека другата страна се повеќе се опушта и се отвора. Солидно здравје.

БИК

Правите проект кој делува недефинирано и на кој му недостасуваат детали. Емоциите ви проработиле и заинтересирани сте за влез во врска. Проблем е што имате конкуренција, а не сте свесни поради тоа. Внимавајте на исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Работата не се одвива онака како што сте планирале. Проблемите наметнуваат нови решенија што значи дека излегувате од планираниот курс. Со симпатијата сте во редовен контакт. И натаму не сте подготвени отворено да ги покажете емоциите. Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Ви пречи „гужвата“ во која сте влегле на работа. Од таа причина менувате се: плановите, системот на работа. Емотивно сте незадоволни поради односот на брачниот партнер. Имате впечаток дека веќе не го интересирате. Нестабилен притисок.

ЛАВ

Ве очекуваат многу проблеми на работа кои нема да успеете да ги решите. Имате впечаток дека кога ќе решите еден проблем, се појавуваат два нови. Брачниот партнер ви пружа љубов и поддршка која ви е неопходна. Реума ве мачи.

ДЕВИЦА

Комуникацијата ви е силна страна. Успешно ги завршувате преговорите и потпишувате спогодба. Потребно е да бидете сами. Емотивниот сегмент не ве интересира. Можни болки во коските.

ВАГА

Во фаза сте на креативност. Правите нови планови. Поради тоа и натаму не се искристализирани, и затоа не ги покажувате на колегите. Односот со брачниот партнер е задоволителен. Внимавајте на дишните органи.

ШКОРПИЈА

Работата е во застој. Единствена област во која сте задоволни е соработката со странските партнери. Имате редовна комуникација со симпатијата. И натаму не ја споменувате врската. Црниот дроб е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

Работата нормално се одвива без никакви тешкотии и стресови. Во фаза сте на организирање на приватен бизнис, кој го држите во тајност. Ве очекува ново познанство. Другата страна ве воодушевува со смислата за хумор. Гениталиите се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Максимално сте фокусирани на работните обврски. Брзо мислите, одлуките ги носите без никакво одложување. Во мислите ви е тајна симпатија. И натаму не сте донеле одлука за влез во врска. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Полни сте со позитивна енергија и ентузијазам. Својата сила ја насочувате кон обврските и ги решавате во краток временски период. Брачниот партнер и натаму буди љубов и страст во вас. Стабилно здравје.

РИБИ

Имате прагматичен и одговорен пристап кон обврските. Самоуверено идете кон работната цел. Уживате во блискоста со брачниот партнер. Неговата поддршка многу ви значи. Тој слично мисли за вас. Се чувствувате добро.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...