-0.2 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023

НОВА ГОДИНА Е МОМЕНТ КОГА СЕ СОЗДАВААТ НОВИ ВРСКИ – Еве зошто

Статистиката вели дека Нова година е ден кога има најмногу раскинати врски. Во таа еуфорија би се очекувало спротивното но, работите гледано низ бројки велат дека е така. Новогодишната еуфорија очигледно повеќе упатува на нови комбинации отколку што придонесува за зацврстување на постојните.

Значи, поголеми ви се шансите да сретнете нов љубов. Ако сакате да знаете како да најдете љубов во Новата година, еве 3 области што мора да ги разгледате.

1. Самоиспитување

Првиот чекор кон здрава врска е да се познавате и прифаќате себе си. Самопочитта е квалитет што ќе привлече позитивни луѓе. Размислете за вашиот животен стил, ставови, аспирации и животни цели. Овие размислувања ќе ви помогнат да откриете кој тип на личност сакате во вашиот живот.

Ако правите самоанализа, важно е да не бидете премногу критични. Вие сте добра личност, но можеби ќе сакате да ги разгледате минатите врски или да добиете искрени информации од другите. Значи, луѓето на кои им верувате мора да бидат оние кои имаат предвид што е прифатливо за вас. Мора да верувате дека сте симпатични пред да започнете да барате некој со кој да започнете емотивна врска. Ако не, тешко е да очекувате дека другата личност ќе ве сака.

Оддалечете се од луѓето кои можеби ве третирале негативно во минатото.

Престанете да се сомневате во себе и да негувате поразително чувство на недостојност поради емоционална злоупотреба во минатите врски и не пренесувајте ги во потенцијално здрава врска.

Ако сте негативни и затворени, потешко ќе најдете некој што ќе ве сака.

2. Очекувања

Ако љубовта не ви се случи кога ја очекувате, тоа не е крај на светот. Не е добра идеја да бидете задоволни со првата личност која покажува интерес за вас. Нека не ве лажат одличните изјави ако забележите дека не се искрени. Можеби мислите дека тоа е љубов, но всушност тоа е само минлива занесеност поттикната од потребата за дружење и внимание. Важно е да внимавате на црвените знамиња и да не ги игнорирате доколку се појават.

3. Проверете ја вашата околина

Не можете да очекувате дека љубовта одеднаш ќе се појави ако сте затворени во четири sида. Ако не сте во рамките на стрелата на Купидон, не можете да бидете ни мета! Правењето позитивни промени во вашиот живот и навики може да ви помогне да го надминете јазот. Размислете за вашата гардероба, грижа, рутина, места што често ги посетувате и луѓето во вашиот живот.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img