21.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

ЗАГРЕБ ГО ПРОСЛАВИ БАДНИК СО “ЈОВАНЕ, ЈОВАНКЕ” (видео)

На популарниот Цветен плоштад во Загреб вчера стотици граѓани со жива музика, песни и по некоја пијачка, во духот на традицијата, но не и со заштитни маски го прославуваа Бадник.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img