Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: Мицкоски е едиствен кој останува на браникот на криминалот и насилството, затоа губи шест пати на избори, толку може

Христијан Мицкоски останува единствен на браникот на криминалот, единствен кој застана зад неговиот ментор криминалецот во бегство Никола Груевски.

Насилството од 27-ми април Мицкоски го сведе на хумор. Обиди за убиство врз пратеници и новинари за него е виц и хумор.

Тоа е Христијан Мицкоски, секогаш на браникот на насилството, деструкцијата и криминалот, а никогаш на страната на граѓаните.

Поради ваквото негово деструктивно однесување, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ шест пати се поразени од граѓаните

Мицкоски треба да знае дека ова е уште еден пораз за него. Не успеа да го одбрани насилството, одговорност за сите за насилството на 27-ми април мора да има и ќе има, вклучително и за организаторите.

Граѓаните на Мицкоски јасно му порачаа дека се на страната на иднина, а тој е единствениот кој останува на страната на криминалот, деструкцијата и насилството и затоа уште долго ќе биде опозиција.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...