11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Ед Ширан и без музика заработи 70 милиони долари

Ед Ширан заработи скоро 70 милиони фунти и покрај тоа што паузираше во снимањето песни, благодарение на рекордниот успех на неговата турнеја, пишува Дејли Меил.
29-годишниот автор на хитови стигнуваше 200,000 фунти на ден откако тргна на турнеја поделба низ целиот свет во текот на 2019 година.

Ова доаѓа откако Ед ги воодушеви обожавателите во понеделникот најавувајќи нова изненадувачка песна „Afterglow“, но неговото враќање се се случи бргу бидејќи тој рече дека ќе се ѝ се врати на паузата за да се фокусира на животот како млад татко.

Според „The Sun“, документите доставени од компанијата на Ед, „Nathan Cable Touring“ откриваат 70 милиони промет и 37 милиони профит, што е еквивалентно на околу 200 000 на ден заклучно со годината што завршува на 31 март 2020 година.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести