16.8 C
Skopje
среда, јануари 18, 2023

УБИСТВО ВО КОВИД БОЛНИЦА – Причината бизарна!

Џеси Мартинез (37) уби 82-годишен старец со кого ја делел болничката соба откако тој започнал да се моли, соопшти полицијата во Лос Анџелес.

Мартинез потоа посегнал кон боцата за кислород и го удрил старецот кој починал следниот ден.

И двајцата биле лекувани од ковид-19 во болница во градот Ланкастер во јужна Калифорнија, пренесува Би-Би-Си.

„Осомничениот се вознемири кога жртвата започна да се моли“, соопшти полицијата, додавајќи дека Мартинез е обвинет не само за убиство, туку и за злосторство од омраза и злоупотреба на стари лица.

Извор: Канал 5

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img