Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШОКАНТНА СНИМКА ОД СООБРАЌАЈКА (видео)

Видео објавено на Интернет, кое е снимено од безбедносните камери, го покажува моментот кога кинескиот возач на камион се обидува да застане пред белите линии, откако на семафорот беше уклучено црвеното светло.

Со оглед на тоа што имаше раскрсница пред него и мораше веднаш да реагира, шоферот набрзина ја згази сопирачката која го запре тешкото транспортно возило, но не пресмета дека ваквиот потег скапо ќе го чини.

Стоката што ја превезувал во приколката, односно огромните челични плочи се излизгале напред целосно уништувајќи ја кабината на возачот.

Судејќи според снимките, се чини дека возачот веројатно нема да избегне смрт, но се случи чудо. Тој дури се спаси без никаква  повреда.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Старлета Ана Кораќ која учествуваше во неколку реалити шоуа повторно привлече внимание со сликите во долна облека, која сокри само мал дел од нејзините...