6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Прилично сте оптмистички настроени кога е во прашање почеток на соработка со странци. Проблем е што другата страна не е претерано заинтересирана за заеднички проект. Фокусирани сте на работата, а партнерот го занемарувате. Дишните органи се чувствителни.

БИК

Ситуацијата на работа е стабилна, благодарение на тоа што сте имале сериозен и рационален став кон обврските. Задоволни сте како врската се развива. Не сте свесни дека сте ја идеализирале саканата личност. Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Надрената личност е презадоволна од вашата работа. Ви дава нови обврски со кои е засилена вашата одговорност. Односот со партнерот е идиличен. Важно ви е што добро се разбирате еден со друг. Потребен ви е одмор.

РАК

Комуникацијата е вашето главно оружје. Сугестивни сте, самоуверени и делувате оптимистички и лесно ги убедувате соработниците во своите идеи. Поради работните обврски, го занемарувате партнерот. Коските се чувствителни.

ЛАВ

Одличен ден за пат. Меѓу преговарачкиот тим другата страна се наоѓа личност која ви се допаѓа на прв поглед. Ви се допаѓа личност од работа, но не покажувате емоции. Солидно здравје, но ви недостасува кондиција.

ДЕВИЦА

Ве контактира личност од странство која не ја познавате, и ви нуди соработка. Збунети сте од предлогот. Поранешниот партнер покажува желба за средба. Имате желба да го видите, и се согласувате на состанок. Наклонети сте кон промена на расположението.

ВАГА

Имате желба за нови предизвици и размислувате која работа би можеле да ја почнете. Парична добивка ви го поправа расположението. Вашите емоции се нестабилни и партнерот не е сигурен во стабилноста на вашиот однос. Проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Чудно ви е што со странските соработници имате одлична соработка, додека со колегите имате проблеми. Ве очеквуа ново познанство, но другата личност делува грубо. Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Уживате на работа. Атмосферата е опуштена, но работна. Нема никакви тешкотии, и одработувате се што сте планирале. Вљубени сте и имате потреба за интензивен тип на врска. На саканата личност тоа и одговара. Одлично се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Задоволни сте од соработката со колегите. Комуникацијата ве инспирира лесно да носите заеднички планови. Емоциите ви работата, и страста. Свесни сте дека врската има огромен потенцијал. Проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА

Загрижени сте поради ограничената финансиска ситуација и поради тоа барате дополнителна работа. Шестото сетило ви вели дека партнерот не е искрен. Будно го следите за да видите за што се работи. Солидно здравје.

РИБИ

Вредни сте, амбициозни сте и натпреварувачки настроени. Вашите резултати се подобри од колегите и поради тоа сте горди. Ви претстои прилив на пари. Преку пријател запознавате личност која остава одличен прв впечаток. Стабилно здравје.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести