Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОПУЛАРНАТА ПЕЈАЧКА ПРЕЖИВЕА ХАОС – ЕДВАЈ СЕ СПАСИ ОД СИГУРНА СМРТ

Во едно од нејзините неодамнешни интервјуа, Шер зборуваше за тоа како еден човек се обидел да ја убие во 1982 година во Љујорк, на пат кон работа. Пејачката тогаш се подготвуваше за настап на Бродвеј, а според неа, неполни четири децении подоцна, обожавателите ја спасиле од навидум сигурната смрт.

Како што објасни таа, во тој период секогаш ја возеле на работа, сè до вратата. Кога непознато лице и понуди рака – таа помисли дека сака да се поздравви, но не беше така. Оттогаш, таа не сака да излегува по концертот, бидејќи не се чувствува безбедно.

  • Еден човек за малку ќе ме убиеше во Њујорк, во 1982 година. Се подготвував за перформансот на Бродвеј, „Come back to the five and dime“. Секогаш ме носеа веднаш до вратата на сцената и тогаш мислев дека овој човек сака да се ракуваме. Сепак, тој ме фати и ми ја заврте раката зад грб. Ме турна по улицата и ми рече: „Ако само врескаш, ќе те убијам“. Фановите, неколку од нив, со кои подоцна станавме пријатели, видоа дека нешто не е во ред. Почнаа да врескаат и да трчаат кон мене, па напаѓачот побегна – се присетува Шер, како гостин на списанието G2.

Така објасни и зошто не излегува кога одржува концерти.

  • Не се чувствувам безбедно, истакна таа.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...