Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Оваа Русинка е вистинска бомба – СЕГА Е ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРАР ТРЕНЕР ВО СВЕТОТ (видео)

Тренерот на руската репрезентација во уметничко лизгање, Етери Тутберидзе, ја доби наградата на Меѓународната организација за уметничко лизгање (ИСУ) во категоријата „најдобар тренер“.

Етери гка тренира олимписката шампионка од 2018 година Алина Загитова, актуелната европски шампионка Алиона Косторна, двократната шампионка на Русија, Ана Шчербакова, двократниот шампион на Русија во јуниорската категорија Данило Самсонов.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...