8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Зоран Заев: Меѓу првите ќе ја примам вакцината за да докажам дека е безбедна и да дадам личен пример

– Меѓу првите ќе ја примам вакцината за да докажам дека е безбедна и да дадам личен пример во борбата против пандемијата, реле премиерот Заев и додаде дека за празниците ќе остане дома со семејството. Упати и препорака до сите функционери заедно да бидат позитивен пример за сите граѓани.

Заев на денешната прес-конференција истакна и дека веќе е уплатен авансот за нарачаните 833.000 дози вакцини. Премиерот им порача на граѓаните да ги прослават новогодишните празници одговорно, напоменувајќи дека владата ги прифати новите рестриктивни мерки, односно забрана за славење на отворен и затворен простор, а угостителските објекти ќе работат до 18 часот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести