7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АЛБАНСКАТА СУДИЈКА Е ВИСТИНСКА СЕ*С БОМБА , Покрај неа забораваат на фудбал

Албанката Емануела Руст направила хаос на социјалните мрежи, го фасцинирала машкиот дел од публиката.

Таа е прва албанска судика која суди под знакот на ФИФА а тоа признание го добила минатата година.

Импресионирала на семинарите, теоретски и физички тестови, со што станала интернационална.

Но, Руст внимание привлекува и поради убавината, со што е многу популарна и на социјалните мрежи на кои споделува фотографии.

Многу е популарна во својата земја бидејќи често гостува во ТВ емисии и не бега од медиумско внимание.

Неодамна судела во големото дерби меѓу Тирана и Партизан, додуши била помошен арбитар позади голот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести