Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХАОС: КОРОНАТА КОСИ – А ДОКТОРИТЕ ОТВОРИЈА ФРОНТ МЕЃУ СЕБЕ

Како што рекол, дозвола за објавување на снимката тој и дал на својата сопруга.

– Мојата жена ја закачи таа снимка на Фејсбук, и баш ми е симпатично што Кон е како сирена – рекол Несторовиќ за Курир.

На снимката Братислав Тиодоровиќ како врти точак со кој се отвара устата на Предраг Кон, каде што над главата се појавуваат облачиња, шприцеви, кои личат на вакцини против корона, а потоа и пари…

Поголем дел од јавноста со објавување на оваа снимка ја протолкувале како потсмев на проф. Несторовиќ на колегите, но и како потенцијалните обвинувања дека епидемиолозите го плашат народот со вирусот за да заработат пари…

Кон на ова прозивање одговорил многу културно и покрај провокациите.

– Го видов “видеото“. Свињарија. Тоа зборува за неговиот хумор… Никогаш не се согласувавме во ставовите. Во тек на работа со Кризниот штаб никогаш јавно не се конфронтирав бидејќи бевме во истиот тим. Претпоставувам дека тоа го смета за моја слабост. Историски суд за однесувањето во текот на пандемијата дека детални од расправите ќе дојдат со тек кога се ќе помине. Јас смирено и со чисто срце, ќе чекам подготвено, но и со полна одговорност – рекол др. Кон за Курир и додал дека “дел од мртовечките глави“ не ги видел и нека неможе да ги коментира.

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...

Забава

Сексот се состои од момент, ситуација и енергија. Сè друго може да биде чиста импровизација. Водење љубов, секс, сексуален однос се поими кои немаат иста...