1.8 C
Skopje
недела, ноември 27, 2022

ЏО БАЈДЕН ДОЖИВЕА НЕСРЕЌА – има скршеници

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден доживеaл незгода додека играл со неговото куче.

Имено, додека во саботата попладнето си играл со своето куче, Бајден се лизнал и паднал по што се пожалил на болки во стапалото.

Веднаш потоа се упатил на лекар за да го прегледат.

Како што е соопштен од неговиот кабинет,  се здобил со лесна повреда скршеница на мали коски на стапалото откако се лизнал и паднал додека играл со неговото куче Мајором.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img