5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ТЕСТ: ОВАА СЛИКА ГИ ОТКРИВА ВАШИТЕ НАЈГОЛЕМИ СТРАВОВИ

Тестовите на личноста можат да ни помогнат да ја разбереме нашата потсвест, искуства, цели, вредности, но и стравови.

Најпознат и прв ваков тест беше тестот за дамки во Роршах. Но, со помош на овој тест, можете да ги откриете и вашите најдлабоки, тајни стравови.

Погледнете ја сликата и кажете ни што прво забележавте на неа.

Девојката

Првото нешто што забележавте на оваа слика е девојка да седи меѓу две дрвја? Можно е емоциите што ги потиснувате да потекнуваат од детството.

Многу различни настани можат да му наштетат на детето. Доколку ваквите повреди не се решат на време, тие дефинитивно ќе се манифестираат во возрасниот живот.

Веројатно имате страв од одговорности, стресни ситуации и донесување важни одлуки.

Пеперутка

Пеперутката е една од оние фигури што можат да имаат различно значење. Може да биде симбол на нов почеток, надеж или успешен, плоден период во животот.

Ако за прв пат видовте пеперутка на оваа слика, веројатно треба да размислите за вашиот животен пат. Посветете повеќе време на духовниот развој.

Пеперугата исто така симболизира губење на самодовербата и несвесен страв од смрт.

Јагода

Јагодата во средината на сликата го симболизира срцето. Според една легенда, по смртта на Адонис, божицата Венера страдаше многу. Плачеше цело време и секоја солза што паѓаше на земја се претвораше во јагода.

Ако прво забележавте јагода на сликата, веројатно најмногу се плашите од врска што може да заврши лошо.

Луѓето со такви стравови тешко можат да веруваат на друга личност.

Череп

На сликата нема череп, тоа е еден вид оптичка илузија. Создаден е со комбинација на неколку елементи. Дали го видовте черепот? Можно е потсвесно да се плашите од недоразбирања и расправии што можат да се појават во односите со другите.

Покрај тоа, може да се плашите од смрт. Овој страв можеби се појавил поради одредени ситуации во минатото. На пример, кога се чувствувавте беспомошни и не можете да влијаете на она што се случува.

Дрвја

Првото нешто што забележавте беа дрвјата? Ова може да означува внатрешен конфликт што не сте во можност да го решите.

Самоувереноста ве спречува да го пронајдете најдоброто решение. Во овој случај, најдобро е да побарате совет од некого. Не треба да биде премногу блиска личност, туку некој што може да ви даде објективен и непристрасен совет.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести