Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

КРАГУЕВАЦ СЕ КРЕНА НА НОЗЕ И ЈА БАРАШЕ – Таа заминала да одмори

Исчезнатата девојка Татјана Синѓелиќ (32) од населбата Петровац во Крагуевац беше пронајдена жива и здрава.

Полицијата во Крагуевац во успешна акција ја пронашла Татјана, која, како што рече, „само сакала да одмори од сè и затоа не побарала никого“, дознава исклучиво ucentar.rs.

Татјана исчезна пред четири дена во раните утрински часови и оттогаш се изгуби секаква трага. Носела фармерки, црни патики, зимска јакна и бургунд џемпер.

Личните документи, паричникот и телефонот ги оставила дома,  зела ранец, ќебе и си заминала. Семејството веднаш пријавило дека е исчезната, а по три дена беше најдена во текот на вчерашниот ден.

Во обемна акција, полицијата во Крагуевац влегла во трага на девојчето кое не било далеку од Крагуевац.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...