5 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ТРАМП СО ШОКАНТНА ПОРАКА ДО БАЈДЕН

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер напиша дека новоизбраниот претседател Џо Бајден може да влезе во Белата куќа само ако докаже дека не освоил 80 милиони гласови со измама.

“Бајден ќе влезе во Белата куќа како претседател само доколку докаже дека неговите комични ” 80 милиони гласови “не се добиени со измама или на нелегален начин. Кога ќе видите што се случи во Детроит, Атланта, Филаделфија и Милвоки, а тоа е масовна кражба на избори.

„Мислам дека Бајден има голем, нерешлив проблем“, рече Трамп.Твитер го обележа и овој твит на Трамп како дискутабилен.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести