Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Мапа открива кој е БРОЈ 1 на Балканот според бројот на пор*о актерки – ја има и Македонија

Мапата објавена на Instagram профилот „Terrible maps“ привлече големо внимание од корисниците на социјалните мрежи, затоа што беше објавен инфографик кој покажува колку земјите во Европа имаат порно актерки на милион жители.

Според таа статистика, Унгарија е убедливо прва во Европа со 75,7 актерки од филмови за возрасни на милион жители, а Чешка е на второ место со 70,7.

Што се однесува до другите земји во регионот, следува Романија со 6,9 актерки, Србија со 1,6.

Потоа, Босна и Херцеговина следи со 0,6, а Хрватска со 0,5, колку што има и Македонија.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...