Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕКСПЛОДИРА: МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ СО ЖЕСТОКА ПОРАКА

“Апелирам, голем број, десетина илјада луѓе денес ги посетат сите трговски центри…“

Пејачката Марија Шерифовиќ се обратила по пат на социјалната мрежа Инстаграм и бесно апелирала на своите граѓани кои денес побрзале во трговните центри поради големите попусти.

Денес е црн петок, ден во годината кој едвај го чекаат љубителите на шопинг. Но и покрај пандемија на корона вирус, трговските центри оваа година биле полни со луѓе кои чекале во редови за влез во продавниците како би купиле нешто на намаление.

Марија како и во повеќе случаи се шокирала кога видела фотографија од гужви во трговските центри кои кружат на интернет и снимила видео сакајќи да им се обрати на сите луѓе кои не марат за својот животот.

– Апелирам до големиот број, десетина илјада луѓе денес да ги посетат сите трговски центри, кои работат до 21 часот. Задолжително да купите повеќе крпи и евентуално да умрете за две недели – рекла Марија.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...