Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и проектот да доживее успех. Брачниот партнер не сака да признае дека се оддалечува од вас и дека бракот влегува во криза. Стабилно здравје.

БИК

Целосно сте незадоволни од соработката со надредената личност. Ви пречи неговата хистерија, тврдоглавост и ментално ограничување. Носите одлука да барате нова работа. Уживате во стабилната врска. Нервите се тенки.

БЛИЗНАЦИ

Започнувате подготовки за почеток на приватен бизнис. Сметате дека имате доволно разбирање и искуство самостојно да работите. Хистеријата на партнерот сериозно ви пречи и го доведува до прашање опстанокот на врската. Солидно здравје.

РАК

Ве очекува краток пат во странство. Склучувате соработка која овозможува долгогодишна соработка. И покрај лошиот однос со партнерот, пробувате да се убедите себе си дека бракот има перспектива. Стабилно здравје.

ЛАВ

Имате впечаток дека странските соработници не се претерано заинтересирани за соработка, па се фокусирате на домашните партнери. Одличен ден за ново познанство. Другата страна е повеќе заинтересирана отколку вие. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Денот не може да биде полош. На работа ве очекуваат проблеми врзани за работното фијаско и изоставување на било какви резултати. На емотивна сфера не помислувате. Нервите се чувствителни и потребен ви е одмор.

ВАГА

Работата нормално се развива, а вие правите планови како и понатаму да го проширите. Врската се завршува неславно, а вие не признавате дека некои ваши лоши потези придонеле да дојде до тоа. Физички сте добро, но во тешка депресија.

ШКОРПИЈА

Целата енергија ја насочувате во работната област. Сте си задале цели кои мора да ги остварите. Делува како сами да се докажувате. Уживате во стабилниот однос со партнерот. Време е физички да се активирате.

СТРЕЛЕЦ

Прекинувате со комуникацијата. Не сакате да соработувате со личност која е хистерична и ги гледа само своите цели. Ви годи добрата комуникација со брачниот партнер. Неопходен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

Презадоволни сте од разбирањето и соработката со колегите. Правите нови, и уште поамбициозни планови за работа. Ве очекува изненадувачки трошок кој ќе ве изнервира. Емотивното поле не ве интересира денеска. Нервите се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Не сте задоволни од соработката со странските партнери. Потребни сте неопходни промени со кои тие не се сложуваат. Брачниот патрнер мисли дека сте напнати, па ве заобиколува. Раздразливи сте и наклонети кон испаѓање од такт.

РИБИ

Вредни сте и со желба за јавно признание. Се фокусирате на работи кои може да доведат до медиумско внимание. Депресивни сте поради прекин на врската. Прекинот ве погодил повеќе од што сте очекувале. Стабилно здравје.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...