Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ПАРОВИ СЕ ЉУБОВЕН ПОЛН ПОГОДОК

Токму оваа хемија ја споделуваме само со одредени луѓе.

Вие самите знаете дека некои луѓе можат да предизвикаат само досада кај вас, а некои други од вас можат да ве направат најстраствена личност! Некои loveубовни врски не можат да се повторат, а токму оваа хемија ја споделуваме само со одредени луѓе. И еве кој е според хороскопот, токму таа личност за вас!

СТРЕЛЕЦ И БЛИЗНАЦИ

На овој пар никогаш не му е здодевно! Огнениот темперамент на Стрелец нема да остави рамнодушен ниту еден Близнак. Близнаците го обожаваат шармантниот, неконвенционален и отворен Стрелец и нивниот космополитизам, додека Стрелецот ќе го забавува немирниот и весел, донекаде инфантилен дух на Близнаците. Кај оваа двојка се потенцира привлечноста на подлабоко, ментално ниво. Двата лика се желни за нови работи и знаење, па затоа ќе поминат многу време во разговор, бидејќи ќе имаат што да научат едни од други. Навидум површно, Близнаците понекогаш може да го иритираат Стрелецот со некои озборувања и плитки приказни, бидејќи смета дека неговиот филозофски дух е над тоа, но ако сè остане на слатки провокации, тоа може да предизвика бура од страст. Секако, овој пар ќе ужива заедно во авантурите, бидејќи токму оваа страст ги обединува.

ДЕВИЦА И РИБА

Дека спротивностите привлекуваат најдобро докажува оваа астролошка комбинација. Челичната дисциплина по која е позната Девицата ќе ги забавува хаотичните Риби, кои не знаат како да живеат на тој начин. Ова исто така ќе биде совршена можност Девицата да ги научи на тоа, бидејќи Рибите повремено треба да имаат одреден ред во нивните животи. Рибите, пак, ќе ги стопат нервозните и воздржани Девици со нивната длабока емоционалност и сексуалност. Тој ќе разбере дека сè во животот не мора да биде под контрола, дека дури и мал хаос во животот не е страшен, ниту може драстично да наруши нешто. Тоа ќе биде вистинско мало откритие за Девиците, што ќе ја врзе за ваков партнер. Она што ја одржува оваа двојка заедно е фактот дека тие можат да ги менуваат своите животи еден до друг, секако со отвореност да ги прифатат тие промени.

ЈАРЕЦ И РАК

Се прашувате што толку многу го привлекува студениот Јарец, кој се грижи само за својата кариера и работа и емотивниот Рак, кој го гледа својот мир во создавање семејство? Тука не можеме да кажеме дека доаѓа до израз врската и привлечноста на ментално ниво. Страста е таа што ќе го поврзе овој пар со првата топка. Ракот, кој обожава нежност, ќе биде воодушевен кога ќе сфати дека под челичниот и крут став на Јарец се крие врела страст, која чека само да се открие. Со оваа двојка може да се случи Ракот да нема доволно трпеливост за арогантниот Јарец, и неговото игнорирање на емоциите, додека Јарецот ќе може да се потсмева на Ракот и неговите цели во животот, но ако се надмине првиот наплив на страст, а потоа и овие пречки, оваа астро комбинација има добри шанси за долга и многу тесна врска.

ВОДОЛИЈА И ЛАВ

Харизмата е она што е карактеристично за двата лика во оваа комбинација, и токму тоа ќе ги привлече едни кон други. Лавот, кој сака да биде во центарот на вниманието, ќе биде збунет од ширината на неконвенционален Водолија, кој несебично ќе го насочи своето внимание кон него, но и кон сè околу него. Водолијата е знак кој не толерира социјални норми, неправда и правила, и токму овој бунтовник магнетички ќе го привлече Лавот во него. Од друга страна, Водолијата ќе биде маѓепсана од енергијата на еден Лав, кој ќе ја задржи со себе, се додека тој го задржува тоа задоволство од себе во одредени граници, и не претерува со своето јас. Оваа необична комбинација може да трае, ако Лавот му ја даде потребната слобода на Водолијата и сфати дека интересот на Водолијата за другите луѓе значи само дека таа е пред се одлична пријателка и дека нема простор за jeубомора.

СКОРПИЈА И БИК

Страст, страст и страст, тоа е она што го карактеризира овој хороскопски пар. Кога ќе се сретнат со скорпија, која е позната по својата магнетна привлечност и Бикот, кога се карактеризира со голема сензуалност и хедонизам, има вистински огномет на страста! Бикот, кој знае да ужива во животот, ќе знае да го обои животот на мистериозната скорпија, која често знае да биде темна во своите длабочини. Меѓутоа, ако заедничката страст што ја одгледува во спалната соба е насочена кон многу други области во животот, по првата фатална привлечност, тие ќе бидат обединети со заеднички интереси.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...