4 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

Бугарскиот европратеник Џамбаски со петарди фрла по демонстрантите (ВИДЕО)

Како што објавија дел од бугарските медиуми, на социјалните мрежи таму се појавило видео на кое се гледа како европратеникот на ВМРО, Ангел Џамбаски, фрла петарди кон демонстрантите пред седиштето на партијата, а ги полева и со вода од црево.

За потсетување, пред неколку дена имало тензии, откако демонстрантите, кои со месеци бараа оставка од премиерот Бојко Борисов и главниот обвинител Иван Гешев, решија да одат во седиштето на ВМРО во центарот на Софија.

По петардите и полевањето со црево и вода од прозорецот на горниот кат, каде што е сместена ВМРО, вратата била искршена. Според информациите, полицијата која пристигнала на местото привела две лица, пишува Клубз.бг.

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести