Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

АЦО ПЕЈОВИЌ ЕМОТИВНО СЕ ОТВОРИ ПРЕД КАМЕРИТЕ – Со солзи во очите прозборе за сопругата

Ацо Пејовиќ е долги години во брак со сопругата Билјана со која има три ќерки – Магдалена, Марија и Ива. Тој неодамна гостувал во емисијата “Преживеани“ каде што прозборел за најпотресните моменти во животот, кога сопругата била тешко болна.

“Ми рекоа дека од илјада само еден преживува кога пука аневризма. Лекарот кој ја водел операција ги повика и моите деца да ја видат бидејќи тоа може да биде последен пат“, рекол Пејовиќ со треперлив глас и со солзи во очи и додал дека секој момент сакал да ги поминува со своите деца,

“Чуствував потреба да бидам сам со децата. Седам со нив, ги прегрнувам и им реков: Можеби ќе останеме без мама, но…“ рекол пејачот и во тој момент заплакал пред камерите

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...