Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Холивудскиот актер Том Круз ЈА ОДБРА ЌЕРКАТА ПРЕД САЕНТОЛОГИЈАТА

Холивудскиот актер Том Круз од разводот немал врска со неговата ќерка Сури Круз. Сепак, според медиумите, по соум години тоа наскоро ќе се промени.

Од 2012 година, Сури Круз не е во контакт со Том Круз. Иако Том имаше право да ја гледа својата ќерка 10 дена месечно, тој не сакаше да го стори тоа, бидејќи според правилата на верата во Аентологијата на која том Круз и припаѓа тое не е дозволиво  бидејќи Сури не припаѓа на саентолошката црква, и ТомКруз  не треба да се среќава со неа

Опсесијата на Том со саентологијата го чинеше актерот уривање на неговиот брак со Кети Холмс, и тој поради тоа ја жртвуваше врската со својата ќерка.

Сепак, холвудските емдиуми објавија изјава од близок пријател на Том Круз кој тврди дека Том е во процес на напуштање на Скиентолошката црква за да може да ја обнови врската со Сури.

Актерот, наводно, ги погледнал нејзините најнови слики и сфатил дека сака да биде присутен во животот на неговата ќерка.

– Тој виде колку години има, како се развивала, и тоа промени сè. Том ги жртвуваше најважните работи во целиот свој живот заради саентологијата, и ако некогаш се откажеше од тоа, тоа ќе беше заради неговата ќерка – тврди овој извор.

Медиумите исто така пишуваат дека Том на Сури редовно и пишувал писма кои мајката Кети и ги криела. Наводно Сури ги пронашла писмата во куќата на родителите на Кејт во Охајо, ги прочитала и изразила желба да се види со нејзиниот татко, објавија медиуми.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...