Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ОВАА КОРОНА РЕКЛАМА ЈА ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ – ПРЕКУ МОЌНА ПОРАКА ЈА ОТКРИВА ВИСТИНАТА

Како што се приближуваме кон крајот на страшната 2020 година, се повеќе луѓе зборуваат за следната, за која целиот свет верува дека ќе биде онаа што ќе го врати светот во претходната, „нормална“ состојба.

Додека тоа не се случи, на социјалните мрежи ќе гледаме повеќе или помалку досадни сцени, слики и снимки од оваа година. Или можеби нема.

Можеби наидовме на нешто толку добро и оптимистичко што ќе го подигне нашиот морал како ништо друго во 2020 година?

Германците снимија реклама за коронавирус, што е веројатно најдоброто нешто што ќе го видите во последните 11 месеци.

Приказната во рекламата започнува во иднина. Одреден чичко по име Антон опишува како светот се борел против коронавирусот во духовната 2020 година.

Рекламата на крајот добива неверојатен пресврт што ќе ве воодушеви, нудејќи ја и најголемата вистина што никој не ја кажува. Остани дома. Бидете херои.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...