Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПРЕУБАВАТА ЏЕЈЛА РАМОВИЌ ЕМОТИВНО ПРЕД КАМЕРИТЕ ЗБОРИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: “Не им е сеедно”

Иако многумина и предвидуваа сјајна кариера додека учестувала во музичкото натпреварување “Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ исфрлила само една песна по победата во споменатата емисија.

Во повеќе наврати таа истакнувала дека не и се брза да објави втора, иако преслушувала мелодии, сепак на прво место и е факултет кој планира да се запише, и истиот да го стави на листа на приоритети пред кариерата.

– Желба ми е да студирам економија, а дали ќе биде во Белград, се уште не сум одлучила. Во глава имам неколку опции и уште половина година за размислување. Родителите се свесни дека се наближува тоа време кога ќе го напуштам семејниот дом и не им е сеедно, сепак јас сум нивна мезимица, но ме подржуваат во секоја моја одлука.

– Мојот татко со мене е на сите мои настапи. Тој и мајками секогаш се тука за мене да се консултираме за важни одлуки, но сепак, преговорите ги обавувам сама – додала Рамовиќ, а потоа се осврнала на коментарите дека остава впечаток на “ладна и резервирана личност“. – Често ги слушам тие коментари. Мирна личност сум и неможан да се опуштам во ново друштво побрзо од очекуваното, па претпоставувам дека поради тоа ми ги препишуваат тие особини. Меѓуто, оние кои добро ме познаваат знаат дека сум сосема спротивна од она што се зборува и пишува за мене.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...