Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Најдобрата пријателка откри шокантни информации за ИВАНКА ТРАМП

Лисандра Орстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп кога одеа на училиште, а сега реши да сподели со сите каква е навистина Иванка.

Ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка (39), според мислењето на многумина, е најмногу слична на нејзиниот татко, па можеби не е изненадувачки што и недостасува емпатија, што ја покажува низ животот. Во текстот објавен од „Venity Fair“, новинарката Лисандра Орстром, која беше кума на венчавката на Иванка и своевремено нејзина најдобра пријателка, опиша како ќерката на Трамп отсекогаш била опседната со сопствениот статус, и по правило ја наоѓала вината кај другите.

Таа го имаше радарот за статус, пари и моќ на нејзиниот татко, како и инстинктот на Доналд „да ги фрли другите под автобусот, ако тоа ја спаси“, рече Лисандра Орстром.
Таа потсети и на анегдоти кога таа и Иванка беа дваесетина години, а еден новинар и пријател и препорача на Иванка да ја прочита книгата на Ричард Русо „Царски водопади“, која ја доби наградата Пулицер. Станува збор за прославено литературно дело, за ликови од работничката класа во градот Мејн, а Иванка беше бесна на нејзината пријателка.

Зошто ми го препорачавте? Не сакам да читам за сиромашните. Што точно мислиш, кој дел би ми бил интересен овде?, прашала Иванка, а новинарот кој ја напиша сторијата за растењето со Иванка објасни дека решила да го стори тоа. да го покаже своето вистинско лице, свесни дека многумина ќе ја прогласат за лицемерно.
Лисандра и Иванка беа пријатели на училиште, но во последните десет години односите меѓу нив се заладија и тие не се во контакт. За Доналд напишала дека тој никогаш не се сеќавал на нејзиното име за време на посетата, но тој секогаш забележувал дали таа се здебелила или ослабнал, дали се нашминкала. Таа исто така рекла дека Доналд бил опседнат со Иванка и давал значење дека таа е најубавата и најпопуларната девојка на училиште.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...