Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЕВЕ КАДЕ ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ЗА ОВАА СЕЗОНА

Србија се разбуди под бела прекривка. Како што беше најавено, денеска е значително постудено, но на првиот снег му се израдуваа само на планините.
На социјалните мрежи осамнаа првите фотографии кои прикажуваат снег на Копаоник, Златибор и на други места.

Сепак, според метеоролозите, снег во пониските делови од Србија може да се очекува дури по 5 декември, а ако падне деновиве, нема да се задржи.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...